Medikal El Bakımı
Medikal El Bakımı

Medikal El Bakımı

 

 

Eller, yüzden sonra vücudun en çok dış etkilere açık olan bölgeleridir. Bu sebeple yüze uygulandığı gibi ellerin de belli periyotlarla yapılacak özel el bakımına ihtiyacı vardır. Hem estetik hem de hijyenik açıdan çok önemli olan el tırnakları pek çok hastalığın taşıyıcısı olabilir.

 

Ayrıca ellerin estetik açıdan cerrahi yollarla gençleştirilmesi söz konusu olamadığı için el bakımı daha çok önem kazanır. Ellerin bakımında her gün düzenli olarak nemlendirici kullanmak, bakımlı görüntüyü korumanın yanı sıra sıcak, soğuk, güneş, duman, deterjan, sabun ve benzeri dış etkilere karşı ellerin dayanıklılığını arttırır.Ayrıca haftalık olarak uygulanacak peelingler, ellerdeki ölü dokuyu temizler, güneşten ya da yaşlılıktan oluşabilecek lekelenme riskine karşı cildi tazeler. Yaz aylarında yüze uygulandığı şekilde güneş koruyucu uygulanması, ellerin foto yaşlanmadan (güneşe bağlı yaşlanma) korunması için önem taşır. 

 

Tırnakların doğru şekilde kesilmesi, tırnak kenarındaki etlerin kesilmeden temizlenmesi, hem görüntü hem sağlık açısından önemlidir. 

 

Hatalı yapılan manikürlerde, tırnak kenarlarında doğal olarak bulunan ve tırnağın canlı bölümünü dış etkilerden, enfeksiyonlardan koruyan et daha derin olarak alınabiliyor.

 

Bu durum, tırnak yatağının ve buna bağlı olarak bir süre sonra uçtan derinlere      doğru parmağın her türlü dış etkiye açık hale gelmesine neden oluyor. Uzmanlar  tarafından gerçekleştirilen medikal el bakımında, bu et bölümü kesilmeden geriye    doğru itilir.

 

Tırnak üzerinde kalan partiküller de özel uçlar yardımıyla temizlenir. 

 

Tırnak kenarındaki etlerin kesilmemesi ve her seferinde daha derinlere doğru      işlem yapılmaması, uzun süre manikür yapılan tırnaklardaki pençeleşme    görüntüsünü de önler. 

 

Tırnak batması, mantar oluşumu, deformasyonlar ve tırnak kalınlaşması el tırnaklarında görülebilir. Estetik görüntüyü düzeltmek amaçlı, problem olan tırnaklara protez/ jel  tırnak yapılabilir. Uygun aralıklarla uzman kişiler tarafından, hijyenik ortamda, steril cihazlarla yapılan el bakımları sağlıklı sonuçlar verir. 

 

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014